Bizonyos gyógynövények nagyon jó tisztító és frissítő hatással vannak a tüdőnkre és légzőrendszerünkre, melyeket szívesen ajánlok nektek fogyasztásra:
Tüdőfű
A tüdőfű az egyik leghatásosabb gyógynövény a légzőszervi megbetegedések ellen. Erősíti a tüdő szövetét és javítja rugalmasságát, használhatjuk krónikus hörgőgyulladásra, tüdőgyulladásra, torokfájásra, asztmára. Teája köptető, köhögéscsillapító hatású. Naponta 2-3 dl-t (egy bögrényit) fogyasszon belőle, a nap folyamán elosztva. Használható hasmenés esetén és izzasztószerként is.
Lándzsás útifű
A lándzsás útifű leveleiben köhögéscsillapító, nyák- és görcsoldó, valamint antibakteriális hatóanyagok találhatók. Teáját elsősorban légzőszervi betegségekre, köhögésre, asztmára alkalmazzuk. Fogyasszátok napközben bármikor, lehetőleg ízesítés nélkül.
Mezei kakukkfű
A kakukkfű tea megvéd a betegségektől, meghosszabbítja a sejtek életét, erősíti immunrendszerünket. Egészséges embereknek immunerősítésre napi egy csésze ajánlott. Kezelhető vele köhögés (köhögéscsillapító), hörgő- és szájüregi gyulladások. Torok- és mandulagyulladásnál, megfázásnál, köptetőként napi 3 csészével fogyasztása ajánlott. Orrdugulásra inhalálni kell vele. Nyálkaoldó, köptető hatása is van, vírusos betegségekre is javasolják. Dohányosok reggeli köhögését, illetve a dohányzás iránti vágyat is enyhíti.
Hársfavirág
A hársfavirágban lévő flavonoidok antibakteriális hatásúak, így a virág kiválóan alkalmas a meghűléses betegségek kezelésére: köhögéscsillapítóként, izzasztóként, görcsoldóként, köptetőként, nyákoldóként funkcionál, és enyhíti a hörghurutos panaszokat. Tea készítéséhez 1 kanál szárított hársfavirágot forrázzunk le 2,5 deciliter forró vízzel. Hagyjuk körülbelül 10 percig hűlni, majd szűrjük le. Izzasztás céljából forrón igyuk, ágyban fekve, betakarózva.
Bodzavirág
A virágból készült tea köhögéscsillapító, vízhajtó, emésztést elősegítő hatású. Megfázásra, hörghurutra, izzasztószerként és immunrendszeri serkentőként használják. A bogyó izzasztó, nagy mennyiségben hashajtó, ödéma és reuma ellen ajánljuk. Friss leve vagy lekvárja kitűnő a TBC gyógyítására. A bodza levele vízhajtó és hashajtó, lázcsillapításra is ajánlják, bőséges izzadás idézhető elő vele hurutos fertőzésnél (hörgőgyulladás, influenza).
Zsálya
A zsálya fertőtlenítő és gyulladáscsökkentő, hatékony izzadásgátló, ezért hőhullámok és éjszakai izzadás ellen is ajánljuk. Lázcsillapító hatású. Légúti betegségekre és a húgyutak fertőtlenítésére is használhatjuk. Vértisztító hatása miatt külsőleg nehezen gyógyuló sebeket is kezelhetünk vele. Aranyeres bántalmakra ülőfürdőben alkalmazzuk.
Források:
Maria Treben: Egészség Isten patikájából
Szabó György: Javasasszony unokája
Lopes-Szabó Zsuzsa: A bükki füvesember nyomában
Csodaszép napokat kívánok!
Namaste: ASTÁ
Acél Strähle Ágnes/ASTÁ
életsegítő, tisztánlátó médium, tarot, doTERRA (független) terméktanácsadó, a Lélek Iskolája alapítója
EGYÉNI SEGÍTÉS telefonon és interneten is!
Facebook: ASTÁ – Acél Strähle Ágnes | E-mail: asta@namasta.hu | Skype: acel.agnes
Weboldal: namasta.hu | Webshop: astabolt.hu | Hírlevél feliratkozás!
További cikkek – Július
Tüdőproblémák Lelki Okai
A tüdőm működése teszi lehetővé számomra, hogy az élet keringhessen bennem. A tüdő szűri meg a testembe kerülő levegőt. Belélegzem az „életet”, majd visszaadom azt az Univerzumnak…
Tüdő és légzőrendszer jelzései a testünkön
Arcunk állapota tükrözi a mellkas állapotát (a tüdőt és a mellet is) és funkcióit is. Az orrcimpák a hörgőket jelképezik: a bal orrcimpa- a bal tüdő, a jobb orrcimpa- pedig a jobb tüdő területe…
A tüdőre és a légzőszervekre jótékonyan ható illóolajok
A mostani időszakban ajánlott megtámogatnia tüdőt és a légzőszerveket. Nem mindenki tudja, de az illóolajok és az aromaterápia különösen hatékonyan tud segíteni ebben…
A NYÁR Ásványai
A NYÁR a gondtalanság, könnyedség, az elengedés, a szünidő, a szabadságok, a ragyogó napsütés és a nagy kalandok évszaka.Az év ezen legenergikusabb időszakában élvezzük a nyári pillanatokat, öltözzünk színesbe és viseljünk hozzá élénk színű ásványokat is. Ha nyár...
A Tüdő szimbolikus jelentése
Tüdőnk alakja fához hasonlít és ahogyan a fák „oxigéngyárakként” működnek, úgy a tüdő is, mint belső fánk, részt vesz a légzés körforgásában: kapcsolat, kommunikáció, kicserélődés…
A TÜDŐ csakrája a szívcsakra!
A szívcsakra harmonikus működése esetén együttérző, feltétel nélküli szeretet, gondoskodó, harmóniára törekvő, önzetlen, odaadó, törődő az ember.
Illóolajokkal a napégés ellen
Ha esetleg a nagy nyári forróságban megpirulunk vagy leégünk a napon, akkor is segítségünkre lehetnek az illóolajok, ugyanis testápolóval vagy csak simán hordozó olajjal (pl.frakcionált kókuszolaj) elkeverve olyan krém készíthető belőlük…
Milyen a NYÁR típusú női karakter?
A nyár típusú hölgyekre ahogy a nyárra is jellemzőek a pasztell, visszafogott, tört színek, megjelenésükre pedig a klasszikus elegancia és egyfajta selymesség…
Júliusi segítők: Hániel, Lug, Boldogasszony
Nevének jelentése “Isten dicsősége, Isten kegyelme”. Birtokában van a holdistennő valamennyi tulajdonsága: könnyedség, érzékenység, csendesség, türelem és titokzatosság.
Szezonális allergiák átvészelése illóolajokkal
Tavaszi és nyári időszakban tombolnak a különböző allergiák, erre a következő illóolaj keveréket ajánlom nektek: A levendula-citrom-borsmenta trió segíti a légzőszervek egészséges működését…
A NYÁR és a NYÁRUTÓ a Hagyományos Kínai Orvoslás (HKO) szerint
A kínai naptár 5 évszakot különböztet meg egymástól, a hagyományos tavasz, nyár ősz, tél évszakokon kívül elkülönítenek egy nyárutót is. A NYÁR május elejétől augusztus elejéig tart, majd következik a NYÁRUTÓ augusztus elejétől az őszi időszak kezdetéig…
Vitaminokkal a TÜDŐnk Egészségéért
A-vitamin: Segít fenntartani az immunrendszer egészséges működését, támogatja a sejtnövekedést, így nagyon fontos szerepet tölt be tüdőnk működésében…
Július az Ajurvéda szerint
A Július a tüdőhöz kapcsolódó hónap. Ebben a hónapban minden nap igyunk meg egy bögre görögszéna (lepkeszegmag) teát. Ezt a fűszert nem elég leforrázni, kb. 1 percig kell zubogó vízben forralni.
Kínai gyógyítás és a TÜDŐ – Szervóra és Meridiánok
A tüdő meridián felelős a légzési energia képzéséért, a légzésért, a bőrért és a hajért, tüdő pedig irányítja a Chi–t, az életenergiát, a tüdő az életenergia áramlásának kezdőpontja…
Tippek, tanácsok a TÜDŐ hatékony működéséért
A Tüdő működését serkentő ételek: sárgarépa, gomba, vadalma, olajbogyó, körte, retek, dió, gesztenye, bor. Az őszibarack és a zöldhagyma csökkenti, megállítja a verítékezést. A Tüdőhöz és a Fém elemhez kapcsolódó íz pedig a csípős-fűszeres…
A Tüdő gyógyító ásványai
Achát: Erős földelő kristály, a gyökércsakra kristálya, ami felelős a fizikai, szellemi, érzelmi és intellektuális egyensúlyodért. Botswana achát: tüdőre és a légutakra használják, illetve dohányzásról való leszokásban segít…
Párkapcsolat, a szerelem – ikerláng
Azt tudtad, hogy az ikrek is ikerlángok? És, hogy sosem “véletlenül” jönnek egyszerre, hanem ebben az inkarnációban olyat szeretnének megvalósítani, megélni, amit egyedül nem tudna véghez vinni.
Rovarok, Szúnyogok, Csípések és Élősködők – illóolajok
Rovarriasztó hatásúak még a következő illóolajok is (párologtatva vagy bőrre kenve): Római Kamilla, Teafa, Citromfű, Pacsuli, Eukaliptusz…
A NYÁR Illóolajai
Ha nyár, akkor meleg, forróság, napsütés, nyaralás és a szünidő jutnak rögtön az eszünkbe… A nyárhoz milyen illóolajok illenek a legjobban?
Tüdőt és Légzőrendszert Támogató Mudrák – Gyógyító Kéztartások
Ganesha mudra – kéztartása: Jobb kezünket a bal tenyerünkkel kifelé tartjuk a mellkas előtt (szív magasságban). Fordított módon is végezhetjük…
NAPSZÚRÁS-NAPÉGÉS-CSÍPÉSEK enyhítése hűsítő ÁSVÁNYOKkal
A nagy melegben mindig jól jön egy kis hűvösség, a forró napokon, napégés után vagy ha véletlen napszúrást kapunk, illetve különböző csípések enyhítésére. Egy kis hűsítésért, enyhítésért segítségül hívhatjuk az ásványokat is!
Ilyen is van…
Jurák Kata készítette velem az interjút, amiért nagyon hálás vagyok NEKI! Hiszen sok ember kaphat esélyt így!…