Bizonyos gyógynövények nagyon jó tisztító és gyulladáscsökkentő hatással vannak a bélrendszerünkre és a vastagbelünkre, melyeket szívesen ajánlok nektek fogyasztásra:
Csalán tea: A vékony- és vastagbélgyulladás (Pl.Crohn-betegség), gyomorpanaszok kezelésére 6 hetes tisztítókúra ajánlott: egyik nap egy csésze csalánlevélből, a következő nap pedig diófalevélből készített teát fogyasszunk, lehetőleg reggel, éhgyomorra. (4 hét szünet után megismételhető a kúra). Majd folytatásként a csalán/dió kúra után a délelőtti órákban felváltva egyik nap mezei katáng, a másik nap aranyvesszőfű teát javaslunk inni 3 hétig.
Diófalevél tea: Legjobb májtisztító, salaktalanító hatású gyógynövény a diófalevél. A diófalevélből készült tea különféle emésztési problémákra és enyhe hasmenésre is használható. Emésztés javítására étkezés után, alkalmanként ajánljuk. Hosszan tartó antibiotikumos kúrák után különösen ajánlott a fogyasztása. Serkenti a máj tevékenységét, fokozza a vérkeringést, vértisztító és salaktalanító hatással is bír.
Kamilla tea: Vékony- és vastagbélgyulladás (Pl.Crohn-betegség), gyomorpanaszok esetén sokat segíthet a kamilla tea fogyasztása is, amely csökkenti a gyulladás mértékét. A kamillateát a tisztítókúra után ajánlott inni napi 1-3 csészével étkezések között.
Körömvirág tea: A körömvirág teája gyomor- és nyombélfekély esetén hámosít, vastagbélgyulladásnál csökkenti a gyulladás mértékét. Jó hatása van az emésztőrendszerre, segíti az emésztést, a máj működését, epehajtó, szélgörcsoldó hatású. Egy csapott evőkanál teafüvet 2,5 dl vízzel forrázzunk le, 15 perc után szűrjük le.
Vadsóskamag tea: Bélgyulladásra és hasmenésre jó a vadsóskamagból készült tea is. Egy púpozott teáskanálnyi vadsóskamagot 2,5 dl vízben kell főzni 1-2 percig, majd lefedve hagyni állni 10-15 percig. Ezután le kell szűrni és langyosan fogyasztani étkezés előtt. Naponta egy-két csészével kell inni belőle, amíg szükséges. A vadsóskamag nyersen, darálva is fogyasztható. Folyadékban kell áztatni, míg meg nem duzzad, utána magában vagy ételbe keverve fogyasztani egy kanálnyit naponta 1-3-szor.
Menta tea: Az irritábilis bél szindróma (IBS) az emésztőrendszer betegsége. Tünetei a hasfájás, a rendszertelen székelés és a puffadás. Mentafélékkel (pl. fürtös menta) teával is csökkenthető a bélgörcs és a puffadás. Étkezések után ajánljuk meginni, a fogyasztásban nem szükséges szünetet tartani.
Aprobojtorján tea: Hasmenésre, gyomor- és bélhurutra, akut bélgyulladásra és krónikus májgyulladásra antibakteriális hatása miatt alkalmas. Segíti a táplálékfeldolgozást, az emésztést. A lép működését is szabályozza. Egy csapott evőkanál teafüvet 2,5 dl vízzel forrázzunk le, 15 perc után szűrjük le. Naponta 3-4 csésze langyos teát fogyasszunk mindenféle gyulladásra 4-5 napon keresztül. Napi három csésze hideg apróbojtorján tea lazítja a székletet is. Napi egy csészével korlátlan ideig iható. Megelőzésre heti két alkalommal ajánljuk. Étkezés előtt fogyassza, lehetőleg ízesítés nélkül.
Erdei málnalevél tea: Az erdei málna leveléből kellemes ízű, vízhajtó hatású gyógytea készíthető. Számos bajra hoz enyhülést, például bélgörcsökre, gyomorfekélyre. Enyhíti a hányingert, segíti az emésztést. Összehúzó hatású, hasmenés esetén is ihatjuk a teáját. Gyereknek is adhatjuk hasfájásra. Egy csapott evőkanál teafüvet 2,5 dl vízzel forrázzunk le, 15 perc után szűrjük le. Idült vastagbélgyulladásnál napi egy csészével kell inni, amíg a gyulladás el nem múlik.
Erdei szederlevél tea: Hatásos az immunrendszer hibás működése ellen, és vérszegénységet, fogínyvérzést, lázat, bőrkiütést, menstruációs rendellenességeket is kezelhetünk vele. Tonizáló és méregtelenítő hatása egyaránt van. Tannintartalma miatt összehúzó hatású, ezért hasmenés ellen eredményes. Izzasztásra és vizelethajtásra is használják. Egy csapott evőkanál teafüvet 2,5 dl vízzel forrázzunk le, 15 perc után szűrjük le. Hasmenésre napi 3 csészével fogyasszunk étkezések között (ilyenkor néhány perc főzéssel készítjük a teát, mert az összehúzó hatású cserzőanyagok így jobban kioldódnak). Immunrendszer erősítésre, vérszegénységre, méregtelenítésre napi egy csészével igyuk bármikor a nap folyamán. Gyulladásokra naponta 3 csészével kell fogyasztani étkezés előtt.
Teakeverék hasmenésre: A hasmenéses időszakokban a következő összehúzó hatású teákat ajánljuk napi 1-3 csészével étkezések között fogyasztva (ebben az esetben néhány perc főzéssel készítjük a teákat): apróbojtorján, erdei málnalevél, erdei szederlevél. Egymással egyenlő arányban összekeverve még hatásosabbak.
Csodaszép napokat kívánok!
Namaste: ASTÁ
Források:
Maria Treben: Egészség Isten patikájából
Szabó György: Javasasszony unokája
Lopes-Szabó Zsuzsa: A bükki füvesember nyomában
Acél Strähle Ágnes/ASTÁ
életsegítő, tisztánlátó médium, tarot, doTERRA (független) terméktanácsadó, a Lélek Iskolája alapítója
EGYÉNI SEGÍTÉS telefonon és interneten is!
Facebook: ASTÁ – Acél Strähle Ágnes | E-mail: asta@namasta.hu | Skype: acel.agnes
Weboldal: namasta.hu | Webshop: astabolt.hu | Hírlevél feliratkozás!
További cikkek – Augusztus
Bélproblémák Lelki Okai
A belek a különféle táplálékok, gondolatok, érzések és jelen valóságom felszívódási és felhasználási központja. Minden, ami szomorúságot, félelmet, zavart, lázadást, szégyent vagy bármely más diszharmonikus gondolatot, érzést okoz…
Vastagbél és Bélrendszer jelzései a testünkön
A vastagbél állapota a homlokon is tükröződik. A homlok egésze a vékonybelet reprezentálja, periferiális része pedig a vastagbelet (a homlok felső része és az arc felső részén egy vékony csík)…
A Bélrendszer és a Vastagbél segítő ásványai
AMETISZT: Gyógyítja az emésztőszervek rendellenességeit, hasznos a belek számára, szabályozza a bélflórát, kiűzi a parazitákat és elősegíti a víz újrafelszívását…
A Bélrendszerre és a Vastagbélre jótékonyan ható illóolajok
Az illóolajokat használva hónapról-hónapra megbizonyosodom róla, hogy a megfelelő illóolajat használva az összes problémára megoldást találhatunk. Mivel ebben a hónapban a bélrendszer és a vastagbél…
Vastagbelet és Bélrendszert Támogató Mudrák – Gyógyító Kéztartások
Pitta-karak mudra: Ez a kéztartás hatalmas életenergiával tölt fel; gyomorfájás, emésztési zavarok, vastagbél-és vékonybél problémák esetén segít;zsíros bőr, zsíros haj, étvágytalanság…
VALAMI HIÁNYZIK
A táborra gondolok, Ágira és a Krisna völgyre és azokra az emberekre akiktől már annyi mindent kaptam. Könnybe lábad a szemem… Szerencsésnek érzem magam, mert ide tartozhatok, mert jöhetek, mert van…
Ajurvéda szerint az Augusztus
Vastagbelünk kitisztítására a Triphala, a Bael, és az útifűmaghéj használata a legjobb. Ezeket az ajurvédában meghatározott alkatunknak megfelelően kell alkalmazni…
A VASTAGBÉL csakrája a GYÖKÉRCSAKRA
A gyökércsakra felelős a bizalom/ősbizalom/bizalmatlanság, gyökereink megtalálása, megbirkózás a mindennapokkal, stabilitás, biztonság, bizonytalanság témakörökért…
Augusztusi segítők: Ízisz, Artemisz, Démétér, Freyja
Ízisz a Hold istennője. Megtestesíti a nőiességet, anyaságot, gyógyítást, varázserőt és hatalmat. A termékenység, a nőiesség, a családi hűség, valamint a szél…
Augusztusi Egészségtippek – Augusztus a Vastagbél időszaka
A vastagbél olyan, mint egy kuka: először tárolja, majd kiüríti a szemetet. A vastagbél bármilyen kiegyensúlyozatlansága kihat az egész test működésére…
A NYÁR Ásványai
A NYÁR a gondtalanság, könnyedség, az elengedés, a szünidő, a szabadságok, a ragyogó napsütés és a nagy kalandok évszaka.Az év ezen legenergikusabb időszakában élvezzük a nyári pillanatokat, öltözzünk színesbe és viseljünk hozzá élénk színű ásványokat is. Ha nyár...
Milyen a NYÁR típusú női karakter?
A nyár típusú hölgyekre ahogy a nyárra is jellemzőek a pasztell, visszafogott, tört színek, megjelenésükre pedig a klasszikus elegancia és egyfajta selymesség…
A NYÁR és a NYÁRUTÓ a Hagyományos Kínai Orvoslás (HKO) szerint
A kínai naptár 5 évszakot különböztet meg egymástól, a hagyományos tavasz, nyár ősz, tél évszakokon kívül elkülönítenek egy nyárutót is. A NYÁR május elejétől augusztus elejéig tart, majd következik a NYÁRUTÓ augusztus elejétől az őszi időszak kezdetéig…
Párkapcsolat, a szerelem – ikerláng
Azt tudtad, hogy az ikrek is ikerlángok? És, hogy sosem “véletlenül” jönnek egyszerre, hanem ebben az inkarnációban olyat szeretnének megvalósítani, megélni, amit egyedül nem tudna véghez vinni.
A NYÁR Illóolajai
Ha nyár, akkor meleg, forróság, napsütés, nyaralás és a szünidő jutnak rögtön az eszünkbe… A nyárhoz milyen illóolajok illenek a legjobban?
NAPSZÚRÁS-NAPÉGÉS-CSÍPÉSEK enyhítése hűsítő ÁSVÁNYOKkal
A nagy melegben mindig jól jön egy kis hűvösség, a forró napokon, napégés után vagy ha véletlen napszúrást kapunk, illetve különböző csípések enyhítésére. Egy kis hűsítésért, enyhítésért segítségül hívhatjuk az ásványokat is!