Az apiterápia (méh latin neve: appis – görög terapia szóból kitalált mozaik szó) elnevezés egy magyar orvoshoz, Dr. Beck Bodoghoz köthető és a méhészeti temékekkel való gyógyítást jelenti.

MÉZ: A méz nagyon fontos alapanyag lehet a szívgyógyászatban, ugyanis erősíti a szívizmok összehúzódását, tágítja az ereket és kihajtja a felesleges vizet. A 
méz kálium, magnézium, továbbá glükóz tartalma rendszeres fogyasztás mellett biztosítja a 
szívizmok számára a szükséges energiát, így szívelégtelenségnél általa csökkenthető a kémiai 
gyógyszerek fogyasztása. A méz tágítja a szív koszorúereit, kedvező szívizomgyulladásnál és 
szívasztmánál is. A kezelés napi 2-3 evőkanál mézet ír elő 1-2 hónapon keresztül. A hatás 
fokozható, ha galagonyavirág teába keverve isszuk reggel és este. A rendszeres mézfogyasz-
tásnál ritkán fordul elő szív és érrendszeri betegség, a méhészek között szinte ismeretlen 
betegség az infarktus. Egy jó recept: szív és idegerősítőként, valamint erős meghűlésre fogyasszunk reszelt torma és méz 1:1 arányú keverékéből egy kávéskanállal.

VIRÁGPOR: Az apiterápia fontos gyógyító terméke a mézen kívül a méhek által gyűjtött virágpor is. Ez különböző színű szemcsés anyag, mely magas biológiai értéke folytán jelentős energiaforrás, nemcsak a méhek, de az ember számára is. A hatóanyagok arányától függően az egyes virágporfajták eltérően hatnak a különböző betegségekre. Szívgyengeségnél az almafa, japánakác virágpora, keringési panaszoknál pedig a gesztenye, repce, kakukkfű virágpora ajánlott.

MÉHMÉREG: A méhméreg a méhek sajátos mirigyváladéka, amelyet méregzacskójukban tárolnak és veszély esetén fullánkjukon keresztül juttatnak áldozatukba. A méhméreg heti 1-3x használata nagyon jó a szív- érrendszeri betegségeknél, valamint előnyösen hat az immunrendszerre is.

MÉHPEMPŐ: A méhpempő természetes állati termék, amit a fiatal 4-12 napos dajkaméhek garatmirigyükben termelnek. A méhpempő termelés elsődleges célja a fiatal méhek és az anyakirálynő 
táplálása. Ez a speciális táplálék rendkívül sok energiát biztosít, amire a méhészkedő emberek is felfigyeltek és régóta szívesen fogyasztják a felesleges pempőt, mivel fokozta életkedvét és biológiai teljesítőképességét. Szív- érrendszeri panaszok, magas vérnyomás, pszichikai panaszok, neuraszténiás tünetek, ideggyengeség, szellemi kimerülés, fizikai fáradtság, vitaminózis, vérszegénység, szervezeti leromlás, immungyengeség, fertőző betegségekre érzékenység.

Csodaszép napokat kívánok!
Namaste: ASTÁ

Forrás:
https://www.konnektiv.hu

Acél Strähle Ágnes/ASTÁ

életsegítő, tisztánlátó médium, tarot, doTERRA (független) terméktanácsadó, a Lélek Iskolája alapítója

EGYÉNI SEGÍTÉS telefonon és interneten is!
Facebook: ASTÁ – Acél Strähle Ágnes | E-mail: asta@namasta.hu | Skype: acel.agnes
Weboldal: namasta.hu | Webshop: astabolt.hu | Hírlevél feliratkozás!

További cikkek – November

Advent

Advent (úrjövet) a keresztény vallásban a karácsony napját (december 25-ét) megelőző negyedik vasárnaptól karácsonyig számított időszak…

A TÉL ásványai

Az ásvány ékszerek és kulacsok, csodaszép, dekoratív karácsonyi ajándékok lehetnek a karácsonyfánk alatt. Kitűnő választás szeretteinknek és kedvesünknek egy egyedileg készített ásvány karkötő…

Depresszió Lelki Okai

Télen, legfőképpen januárban – a karácsonyi emelkedettebb hangulat után – sok borult, szürke és napmentes nap hatására teljesen normális, hogy eluralkodik rajtunk egyfajta rosszkedv…

Milyen a TÉL típusú női karakter?

A Tél típus hölgyekre, ahogy a télre is a halvány, hideg (jeges), valamint az élénk, intenzív, tiszta színek és az erős kontrasztok jellemzőek…

A TÉL Illóolajai

A téli hideg, hűvös időszakban, amikor a testünk melegen tartása az egyik legfontosabb feladatunk, a melegítő hatású illóolajok használata ajánlott a leginkább.

Borsmenta az egyik legsokoldalúbb illóolaj

A borsmenta lehűti az érzelmeket, eloszlatja a haragot, a hisztériát és az idegességet, valamint segít a depressziónál és tetterőre váltja a szellemi fáradtságot.

A gyömbér

A gyömbért már a Kr.e. 3000 körüli első kínai nagy füvészkönyv is fontos gyógyszerként említi. Az indiaiak az ókorban testet és lelket tisztító szernek tartották…

Kínai gyógyászat és a Szív

“Tudom ki vagyok. Szeretem amit csinálok.” A szív meridián ellenőrzi a vért és az ereket, valamint az izzadást és az alvást. Felelős a tudatosságért, a gyorsaságért, a gondolatok tisztaságáért, valamint az emocionális egyensúlyért.

A SZÍV Gyógynövényei

Galagonya (Crataegus monogyna): Fokozza a szívizom pumpafunkcióját, szívfrekvencia csökkentő, szívkoszorúér tágító, hajszálértágító…

Testünkön árulkodó jelek és a SZÍV

A szív állapotára a nyelvünk színéből, állapotából is lehet következtetni! Már az ókori Kínában tudták, hogy a szívmeridián kapcsolatban áll a nyelvvel. Aki tehát tudni szeretné, milyen állapotban van a szíve…

Szívre ható Illóolajok

doTERRA CONSOLE (Console) Illóolaj: Szívbeli problémákon, gyászok esetén, az elengedésekben lehet segítségünkre…

Novemberi elengedések

Készítsünk Lelki Leltárt! November a mély átalakulások időszaka! Itt az idő, ha szeretnél tenni régi ügyeid elengedéséhez és egy számodra is jobb jövő megalapozásához.

Novemberi Töprengő

Feladatunk ebben az időszakban, hogy az összes tudatalatti félelmünket megismerjük és ezeket tudatosan kidolgozzuk, kitegyük magunkból. A befelé fordulás lényege, hogy feldolgozzuk mindazt, amit év közben nem tudtunk feldolgozni…

November az Ajurvéda szerint

Sok népi gyógyászat ajánlja a fokhagymát, a galagonyát és/vagy egyszerűen a mediterrán jellegű táplálkozást, de az Ájurvéda azt mondja, hogyha amúgy is rendszeresen sportolunk, akkor pl. a napi 2 db banán mézzel…

Novemberi Léleksimogatás

Készülődünk a Belső Világunk megélésére, a gyönyörű nyár és a még csodálatosabb ősz után. Az estéink belsőségesebbek, sötétebbek és illatosabbak lesznek, közeledünk a tél felé.

Szívproblémák Lelki Okai

A szív a negyedik csakrához vagy energiaközponthoz tartozik. A szeretetet (az érzelmeimet, a szeretet képességét), az örömöt, a vitalitást és a biztonságot jelképezi. A szív energiája az egész testre kisugárzik…

A SZÍV csakrája a szívcsakra!

A szívcsakra a negyedik csakra és a szeretet központja. Szanszkrit neve anatha, ami annyit jelent, hogy örökké megújuló…