Testünk nagy része vízből áll. A víz az érzelmek, érzelmi kapcsolatok, a tudattalan ösztönök és a lelkivilág jelképe. A vizeletkiválasztási rendszerünk feladata a testünkben keletkező folyékony bomlástermékek, méreganyagok kiválasztása és eltávolítása. A húgyhólyag egy gyűjtőtartály, ami lehetővé teszi, hogy a vesék által kiválasztott vizelet (és benne a salakanyagok) időszakosan, és ne állandóan ürüljenek. A vizelet azokat a régi érzéseket jelképezi bennünk, amelyekre nincsen többé szükségünk és amelyeket kiválasztunk a testünkből.
Ha a folyadékkiválasztással vannak gondjaink, felül kell vizsgálnunk a párkapcsolatunkat vagy bármilyen tartós társkapcsolatunkat, ahol az együttélés vagy az együtt végzett munka állandó alkalmazkodást követel! A hólyagbetegségek a párkapcsolatban mindig a hatalom-kiszolgáltatottság kérdéskörét vetik fel.
Akik kerülik a konfliktusokat, inkább alkalmazkodnak a környezetükhöz vagy a körülményekhez, flusztrációink révén gátat szabnak a szabad energiaáramlásnak saját testükben. Itt az a legfontosabb, hogy megtanuljuk feloldani a visszafojtott indulatokat, és érvényesíteni az akaratunkat, akár meditáció vagy különböző mozgásformák (Pl.box, futás) segítségével.
Ha valakiért túlzottan aggódunk, kelleténél jobban féltünk, akkor elakadás keletkezhet a gyökércsakránkban, amely végül testi betegségekhez vezet. A húgyúti problémák azt jelzik, hogy visszatartási-elengedési problémáink vannak. A húgyhólyag gyulladása intő jele lehet annak, hogy képtelenek vagyunk elfogadni a változást (Pl.szakítás, elszakadás-haláleset, költözés), melynek legfőbb oka a belső bizonytalanság, mely a múltba zár, ahelyett hogy megélnénk a jelent és elfogadnánk, hogy életünk szerves része a változás.
Elfojtott szexuális vágyaink, sérült nemiségünk, nőiességünk is húgyúti fertőzésekhez vezethet. Ilyenkor érdemes felkutatni a túlzott megfelelési kényszerünk okát, szexuális életünkből vagy a férfi-női kapcsolatainkból eredő sérüléseinket, félelmeinket és megélni nőiességünket (Pl.tánc segítségével).
Stressz és a pisilés
Normál esetben, amikor a vizelet mennyisége elér egy adott nyomást, az vizelési ingert és vizeletürítést vált ki. Ám stresszes élethelyzetekben (Pl.vizsgaidőszak, randi) amikor nagyon izgulunk, izgatottak vagyunk, nagy lelki nyomás nehezedik ránk, erősen meg akarunk felelni, olyankor szinte üres hólyag mellett is sürgető lehet a vizelet kiürítése, vagyis rohannunk kell a WC-re pisilni. Ugyanis a fokozott stressz arra késztet minket, hogy elengedjük magunkat, ha ez lelki-tudati síkon nem sikerül, akkor a test kénytelen ezt megtenni (Pl.húgyhólyag), vagyis ilyenkor fokozott vizelési inger keletkezik és a pisiléssel átmenetileg testi szinten megszabadulunk a nyomástól. Ezzel pedig azt az illúziót tápláljuk magunkban, hogy felülkerekedhetünk a megpróbáltatásokon. A gyakori pisilési inger arra is utalhat, hogy feszült helyzetekben szeretnénk sírással megkönnyebbülni, de úgy érezzük, nem engedhetjük meg magunknak.
Inkontinencia
Gyermekeknél az ágyba pisilés során arra gyanakodhatunk, hogy a gyermek nem tudja képviselni saját akaratát (egy szigorú tekintélyszeméllyel szemben – Pl.apa, anya, tanár,stb.), így nem képes megszabadulni a stressztől. Az elengedés pedig éjjel érkezik, bepisilés formájában. A bepisilés a síráshoz hasonlóan a belső nyomástól való megszabadulás egyik formája, amolyan „altesti sírás”.
Az inkontinencia vizelet-visszatartási képtelenséget jelent, amely idős korban (élet végének közeledte), szülés, műtétek után (óriási testi-lelki megterhelés) miatt egyaránt kialakulhat. Ezekben a számunkra nehéz helyzetekben igyekszünk tartani magunkat, és „ott sírunk, ahol senki sem látja”.
Hólyagmeridián erősítő mondata: ÉN URALOM A SAJÁT ÉLETEMET!
Húgyhólyaggal kapcsolatos kérdések:
Milyen probléma van a kapcsolataimmal (párkapcsolatommal/egyéb kapcsolataimmal)?
Milyen helyzetben kell alkalmazkodnom?
Kivel szemben vagyok kiszolgáltatott?
Milyen érzelmi nyomás nehezedik rám?
Miért nem tudok sírni?
Húgyhólyag Erősítő Ételek, Vitaminok
Húgyhólyag erősítő vitaminok: C-vitamin, B-vitamin komplex (főleg B6, B12)
Húgyhólyag erősítő ételek: máj, sörélesztő, tejtermékek, banán, aszalt sárgabarack, vöröshagyma, fokhagyma, brokkoli, káposzta, zeller, sárgarépa, spárga, borsó, spenót.
Étkezési tanácsok a húgyhólyagért: Igyunk minél több vizet, hogy kimossuk szervezetünkből az esetleges baktériumokat. A vöröshagyma és a fokhagyma nagyon hatásos a vizelet kiválasztási rendszer egészségének megőrzésében. Együnk sok brokkoliból, káposztából készült ételeket, zellerből, sárgarépából, burgonyahéjból vagy spárgából főzött leveseket, borsót és spenótot. Kerüljük a cukrot, édes ételek, koffeint, csokoládét, teát, kólát.
Csodaszép téli napokat kívánok!
Namaste: ASTÁ
Acél Strähle Ágnes/ASTÁ
életsegítő, tisztánlátó médium, tarot, doTERRA (független) terméktanácsadó, a Lélek Iskolája alapítója
EGYÉNI SEGÍTÉS telefonon és interneten is!
Facebook: ASTÁ – Acél Strähle Ágnes | E-mail: asta@namasta.hu | Skype: acel.agnes
Weboldal: namasta.hu | Webshop: astabolt.hu | Hírlevél feliratkozás!
További cikkek – Február
A mécses és füstölő gyújtás misztériuma
Kívánságaink teljesítésére, imáink és az érzelmeink kinyilvánítására, simítására is nagyon alkalmasak, életminőségünk felpezsdítésére, harmonizálására…
Kínai Horoszkóp 2024 – Sárkány Éve
2024-ben eljön a Sárkány éve! Ez az izgalmas kínai horoszkóp szerinti jegy különleges időszakot jelent az életünkben. De vajon milyen hatással van ez az év a mi lelkünkre és testünkre? Az első és legfontosabb dolog, amit meg kell említenünk, hogy a Sárkány éve...
Hogyan érintik a Hold ciklusai a női szervezetet?
Az évezredek óta az emberek felfedezték, hogy a Hold rendszeres ciklusai hatással vannak a Földön történő eseményekre. Ezek a hatások megérzik az árapály változásokban, a mezőgazdasági termelésben és akár az emberi viselkedésben is.Sok nő tapasztalja a hónap során...
A Hold hatása a férfi szervezetre
Az évezredek óta az emberek felfedezték, hogy a Hold rendszeres ciklusai hatással vannak a Földön történő eseményekre. Ezek a hatások megérzik az árapály változásokban, a mezőgazdasági termelésben és akár az emberi viselkedésben is. De mi a helyzet a férfi...
Imbolc – Az újjászületés és a tavasz ünnepe
Az Imbolc egy kelta ünnep, amit a Gergely-naptár szerinti február 1-jén tartanak. Ez a megemlékezés a tavasz várásáról és a sötét téli hónapok végének jelképe. Bár az Imbolc a kelta kultúrában meghonosodott, leginkább az ír hagyományokból van információnk erről az...
A gyertyaszentelés története és jelentősége
Az egyik legrégebbi keresztény ünnep, a gyertyaszentelés, évszázadok óta ünnepelve van a világ számos táján. A gyertyaszentelés története mélyen gyökerezik a keresztény hitben, és számos népszokás kapcsolódik hozzá. A gyertyaszentelés eredeteA gyertyaszentelés eredete...
Boldogasszony ünnepe és annak fontossága a nők számára
Ahogy a Boldogasszony ünnepe közeledik, érdemes megfontolni annak fontosságát és jelentőségét a nők számára. Ez a hagyományosan május 14-15-én ünnepelendő esemény nemcsak a keresztény hagyományokban jelentős, hanem azáltal, hogy erőforrásként szolgálhat a nők számára...
Valentin Nap, vagy Bálint Nap
Szent Bálint (Valentin vagy Valentinus) a szerelmesek, a lelkibetegek és az epilepsziával élők védőszentje. Kezdetektől fogva ismert a szerelmesek iránti rokonszenve és az értük végzett tettek sora…
Segítség a húgyhólyagnak Illóolajokkal!
A doTERRA illóolajok közül a húgyhólyagra hatnak: INDIAI CITROMFŰ – Lemongrass: Húgyúti problémákban (vesegyulladás, vesekő, hólyaggyulladás): belsőleg vagy külsőleg hasra kenni!
Húgyhólyag- és Veseproblémák Lelki Okai
Elhatározom, hogy mostantól a félelmet bizalomra cserélem le. Azt kérem, hogy minden cselekedetemben, minden mondatomban védelmezve, és segítve legyek….
Arcdiagnózis – Vese és Húgyhólyag
Diagnosztikus értékűek a szem alatti árnyékok, elszíneződések, az alsó szemhéj állapota. Sötét karikák a szem alatt – a vese jang életenergia kimerülését jelzik, melynek oka lehet vesebetegség, mellékvese-folyamatok…
Csakrák – Mantrák – Vese és Húgyhólyag
A 2-es csakra: Svadhisthana csakra, szakrális csakra, nemi csakra, sexcsakra – a keresztcsont magasságában helyezkedik el. Eleme a víz, tehát minden olyan dolog, ami a szervezetben folyékony…
Vese és Húgyhólyag ásványai
A jáde jelentése „ágyékkő”, mert évezredek óta elsősorban vesebántalmak ellen használták. Valóban, szabályozza az idegek, a vese és a mellékvese működését, az adrenalintermelést, egyensúlyba hozza …
Testünk időbeosztása – Húgyhólyag és a Vese időpontjai
A vese és az életerő kapcsolata közismert. A vese tárolja a velünk született életerőt, mely – egészséges életmód esetén – az életközépig stabil szinten marad…
Vesetisztító, veseerősítő növények
A húgyhólyag bakteriális és gyulladásos bántalmaira az Apróbojtorjános teakeverékek fogyasztását ajánljuk, naponta 1-3 csésze, étkezés előtt. Megelőzésre hetente 1-2 csésze fogyasztása javasolt.
Gyógyító kéztartások – Vese Mudrák
Apan-mudra: A jobb hüvelyk-, gyűrűs-és középső ujj hegye összeér, míg a többi ujj kinyújtva. Kezeit a napfonat előtt tartsa!…
Vese erősítő ételek
Mérsékelten forró, meleg, szobahőmérsékletű ételek (túl forró ételek a vese yint gyengítik). Ízvilág: sós. Húsok: bárány, vadmalac, sertés, kacsa, galamb, birka. Halak: osztriga, füstölt halak, lazac, tonhal…
Január és február az Ajurvéda szerint
A Taoista Jóga rendszerében az év első 2 hónapja a húgyhólyaghoz és a vesékhez kapcsolódó időszak. Mind a húgyhólyag, mind a vesék leghatékonyabb Ájurvédikus tisztítása és karbantartása…
Farsang
Farsang kezdete mindig vízkeresztkor (január 6-án) van, zárónapja pedig attól függ, hogy hamvazószerda, vagyis a húsvéti nagyböjt kezdete (és előtte húsvét) éppen melyik napra esik.