Szem alatt
Diagnosztikus értékűek a szem alatti árnyékok, elszíneződések, az alsó szemhéj állapota. Sötét karikák a szem alatt – a vese jang életenergia kimerülését jelzik, melynek oka lehet vesebetegség, mellékvese-folyamatok, félelmi állapotok, stresszes életmód, túlzásba vitt nemi élet, sok sós étel, hosszan tartó gyógyszeres kezelés, éjszakai munkavégzés, az ébrenléti és alvási fázisok összezavarodása, pl. repülőgépen sokat, nagy távolságokra utazóknál.
Szem alatti karikák színe
Vöröses szín – túlhajszoltság, stressz állapotok, szívelégtelenség, menstruációs rendellenesség.
Sárgás szín – máj-epe, lép-gyomor működési zavar.
Kékes-szürkés szín – tüdőbetegségre és vesefolyamatokra utalhat.
Fejtető
A fejtető a vese-hólyag működési kör hatása alatt áll (hajhullás, hajbetegségek).
Homloktáji fejfájásnál a vesehólyag energiaállapotában beállott változás is szerepelhet.
A vesék pontjai még a szájzugtól oldalt és a húgyhólyag pontjai az orr és a felső ajkak között. A szemhéj a lép, a belső szemzug a szív, a kötőhártya a tüdők, a pupilla a vesék energiáját jeleníti meg. A vesék a szem alatti területekkel állnak kapcsolatban.
Arcszín
Sápadt, száraz, fénytelen arc: általános vérhiány, vérszegénység vagy krónikus vesefolyamatok.
Vörös arcszín: jin hiány vagy jang túlsúly, mindkettő következménye a külső vagy belső eredetű „hőség” megjelenése az arcon, a jin hiányos vörös szín utalhat nemcsak általában jin hiányra, hanem a vese vagy a szív jin hiányára is.
Szürkés, feketés arc: lehet vérpangás jele, de utalhat a vese vagy a máj energiahiányára is.
Nyelvdiagnózis – Vese
Ha a nyelv peremén fogbenyomatok látszanak, a szervezet vízháztartásával van baj, a nyelvben pang a sok folyadék. Ilyenkor a fognyomok a vese vagy a mellékvese funkciózavarát jelzik. A bánat és a gyász is gyengítheti a vesék működését – a lelki állapot javulása is meglátszik a nyelven.
Metszőfogak: vese–húgyhólyag csatorna
Szervkapcsolatuk: vese-hólyag, férfi-női nemi szervek
Területeik: belső szemzug, koponya tető, nyakszirt, gerinc két oldala, fartáj, comb, alsó lábszár belső és hátsó része, a lábfej külső oldala, talp, kismedence, a szegycsont és a kulcscsont közötti ízület.
Fül és a Vese
A fül a vese kivezető nyílása (pici a fül – pici a vese, gyenge az energetikája), fülproblémák esetén a vese meridiánt is támogatni kell. A vesemeridián a lábfej belső oldalától ered, felfelé halad a lábszár belső oldala mentén, a hason és a mellkason át a kulcscsont és a szegycsont találkozásáig.
A vesemeridiánt gyengíti a feketekávé, lelkileg pedig a félelmek és szorongások, továbbá a szexuális biztonság hiánya, az önbizalomhiány, a figyelmetlenség és a túlzott óvatosság.
A vesemeridiánt erősíti a sok víz, A és E vitaminban gazdag, növényi eredetű élelmiszerek. Működését támogatja továbbá a kék szín, és a vesemeridián többszöri, alulról felfelé történő végigsimítása, valamint a meridián végpontjainak kopogtatása vagy a fülgyertyázás is.
A fülcsengés jele lehet magas vérnyomásnak, érelmeszesedésnek, cukorbetegségnek vagy máj- és veseproblémának.
Csodaszép téli napokat és gyönyörűséges Új Esztendőt kívánok!
Namaste: ASTÁ
Acél Strähle Ágnes/ASTÁ
életsegítő, tisztánlátó médium, tarot, doTERRA (független) terméktanácsadó, a Lélek Iskolája alapítója
EGYÉNI SEGÍTÉS telefonon és interneten is!
Facebook: ASTÁ – Acél Strähle Ágnes | E-mail: asta@namasta.hu | Skype: acel.agnes
Weboldal: namasta.hu | Webshop: astabolt.hu | Hírlevél feliratkozás!
További cikkek – Január
Kínai Horoszkóp 2024 – Sárkány Éve
2024-ben eljön a Sárkány éve! Ez az izgalmas kínai horoszkóp szerinti jegy különleges időszakot jelent az életünkben. De vajon milyen hatással van ez az év a mi lelkünkre és testünkre? Az első és legfontosabb dolog, amit meg kell említenünk, hogy a Sárkány éve...
Húgyhólyag- és Veseproblémák Lelki Okai
Elhatározom, hogy mostantól a félelmet bizalomra cserélem le. Azt kérem, hogy minden cselekedetemben, minden mondatomban védelmezve, és segítve legyek….
Segítség a vesének és a húgyhólyagnak Illóolajokkal!
A doTERRA illóolajok közül a vesére és a húgyhólyagra hat: ROZMARING, INDIAI CITROMFŰ, CITROM, BAZSALIKOM, GRAPEFRUIT, RÓZSAILLATÚ MUSKÁTLI, KARDAMOM …
Csakrák – Mantrák – Vese és Húgyhólyag
A 2-es csakra: Svadhisthana csakra, szakrális csakra, nemi csakra, sexcsakra – a keresztcsont magasságában helyezkedik el. Eleme a víz, tehát minden olyan dolog, ami a szervezetben folyékony…
Vese és Húgyhólyag ásványai
A jáde jelentése „ágyékkő”, mert évezredek óta elsősorban vesebántalmak ellen használták. Valóban, szabályozza az idegek, a vese és a mellékvese működését, az adrenalintermelést, egyensúlyba hozza …
Testünk időbeosztása – Húgyhólyag és a Vese időpontjai
A vese és az életerő kapcsolata közismert. A vese tárolja a velünk született életerőt, mely – egészséges életmód esetén – az életközépig stabil szinten marad…
Januári egészségtippek – Vese és a Húgyhólyag
A vese mint páros szerv a párkapcsolat szimbóluma. Vesebetegség esetén gyakran áll az a háttérben, hogy partnerünket vagy környezetünket hibáztatjuk, mert nem ismerjük fel ki mit, milyen problémát tükröz nekünk…
Vesetisztító, veseerősítő növények
A húgyhólyag bakteriális és gyulladásos bántalmaira az Apróbojtorjános teakeverékek fogyasztását ajánljuk, naponta 1-3 csésze, étkezés előtt. Megelőzésre hetente 1-2 csésze fogyasztása javasolt.
A hónap csodanövénye a citrom
A citrom Illóolaj a doTERRA illóolajok közük az egyik legnépszerűbb illóolaj, ezt a népszerűségét pedig a sokféle felhasználhatóságának köszönheti…
Gyógyító kéztartások – Vese Mudrák
Apan-mudra: A jobb hüvelyk-, gyűrűs-és középső ujj hegye összeér, míg a többi ujj kinyújtva. Kezeit a napfonat előtt tartsa!…
Vese erősítő ételek
Mérsékelten forró, meleg, szobahőmérsékletű ételek (túl forró ételek a vese yint gyengítik). Ízvilág: sós. Húsok: bárány, vadmalac, sertés, kacsa, galamb, birka. Halak: osztriga, füstölt halak, lazac, tonhal…
Január és február az Ajurvéda szerint
A Taoista Jóga rendszerében az év első 2 hónapja a húgyhólyaghoz és a vesékhez kapcsolódó időszak. Mind a húgyhólyag, mind a vesék leghatékonyabb Ájurvédikus tisztítása és karbantartása…
Farsang
Farsang kezdete mindig vízkeresztkor (január 6-án) van, zárónapja pedig attól függ, hogy hamvazószerda, vagyis a húsvéti nagyböjt kezdete (és előtte húsvét) éppen melyik napra esik.