GYÖMBÉRLÉ vagy GYÖMBÉRES LIMONÁDÉ

Hámozz meg egy darab gyömbért és szeleteld apró kockákra. Egy kevés víz hozzáadásával turmixgépben aprítsd fel.
Szűrd le, így megszabadulsz az esetleg megmaradt gyömbérdaraboktól, és máris elkészült a gyömbérlé. Ezt hígítsd fel 2 dl vízzel és így már ihatod is.

Ha nehezen megy az elfogyasztása, akkor ízesítheted kevés mézzel. Akinél van otthon, gyümölcs-centrifuga segítségével is ki lehet préselni egy nagy adag gyömbérlét, ami hűtőben akár egy hétig is eláll.
Ebből öntsünk egy ujjnyi levet a pohár aljára, mintha szörp lenne a többi víz, citromlével (kb.fél citrom leve egy nagy 1/2l-es bögréhez) és agavé sziruppal vagy mézzel édesítve nagyon finom.
Kicsit csípős és nagyon egzotikus limonádé lesz belőle, ami gyomornyugtató, ösztönzőleg hat a gyomor és epesavképződésre, erősíti az immunrendszert és nagy szerepet játszik a vírusok elpusztításában, ami ebben a vírusos időszakban most egyikünknek sem árt!

Gyömbér GYÖKÉR RÁGCSÁLÁS

A friss gyömbér rágcsálását vagy gyömbéres mézes teát a népi gyógyászatban régóta használják mind megfázásra, koleszterinszint csökkentésre, magas vérnyomás csökkentésére, vérrög képződés megelőzésére, mivel hatásos növényi véralvadásgátló van benne.
Mivel a gyömbér szabályozza a gyomorsav működést, rágcsálásával csökkenthető a kiadós italozások utáni másnaposság is.
Hagyományok szerint a kínai tengerészek évezredek óta gyömbért rágcsálnak tengeribetegség ellen, mivel a gyömbér javítja a memóriát, de nem hat a központi idegrendszerre, ezért nem okoz mellékhatásként fáradtságot, álmosságot. Így azok is alkalmazhatják, akik nagy odafigyelést és jó koncentrációs képességet igénylő tevékenységet végeznek (pl.gépkocsivezetés, sőt tanuláshoz is kiváló).

Gyömbéres MÉZ

Hozzávalók: 150 ml házi méz, kb. 100 g gyömbér, 1/2 citrom egészben (bio) vagy csak kifacsarva
A gyömbért sajtreszelőn lereszeljük (ha alaposan megmossuk, héját nem kötelező levágni), majd egy üvegbe helyezzük. A citromot ráfacsarhatjuk, de ha bio a citrom, akkor a héját apró kockára vágva azt is beletehetjük, majd a lereszelt gyömbért, a citromot, a mézet összekeverjük. Kanalazva fogyaszthatjuk vagy teánkat is ízesíthetjük vele. Kiváló immunerősítő a hűvös őszi/téli napokon!

Gyömbér pakolás

Gyömbér pakolás szinte minden fájdalmat eloszlat, igazi csodaszer!
Alkalmazható: rákos megbetegedésekre, meddőségre, köszvényre, reumára, hasfájásra.
Oldja a zsírokat, epekövet, vesekövet, daganatokat, cisztákat. Idegbecsípődések, izomhúzódások, törések fájdalmát megszünteti.
Reszeljük le a gyömbért, majd tegyük az érintett felületre és egy géz vagy ruha segítségével fedjük le, vagy tekerjük körbe fóliával.
Ha tehetjük ezt a pakolást hagyjuk rajta bőrünkön pár órán vagy akár egy éjszakán át.

Ne alkalmazzuk a pakolást: a szívre és az agyra (a fej többi részére szabad), nagyon idős embernél, szoptatós vagy áldott állapotban lévő anyukánál (hasra), vese tájékra sem ajánlott tenni, a tüdő betegségeinél vagy magas láznál sem szabad alkalmazni!

Ültessünk Gyömbérgumót!

Ha elültetjük a gyömbérgumót hetekkel később meglátjuk milyen gyönyörű zöld hajtásokat növeszt.
Egy nyári időszak alatt két-háromszorosára nő a gumók mennyisége.
Fantasztikus ízű, zsenge, lágy, lédús, enyhén csípős gyökereket áshatunk ki a föld alól.

Gyömbér TEA

Próbáljuk ki a gyömbért gyógyító teaként is, ugyanis rengeteg testi és lelki problémára nyújt megoldást (pl.csökkenti a stresszt és energiát ad). A Gyömbér melegítő hatású növény, ezért ha beköszönt a hűvös idő, ősszel és télen is érdemes gyömbér-teakúrát beiktatni a mindennapjainkba. Ugyanis a gyömbér gyökér nagyon sokoldalú gyógynövény: forrázata vértisztító hatású, felfúvódás, étvágytalanság, gyengeség ellenszere is lehet.
A gyömbér hatóanyagai ingerlik a nyálkahártya receptorait a gyomorban és a belekben, ennek köszönhetően ösztönzőleg hat a gyomor- és epesavképződésre, illetve az emésztésre. Rendszeres fogyasztása védelmet nyújt a gyomorfekély ellen.

Mire jó még a gyömbér tea?
Meghűlés, nátha, hasmenés, menstruációs problémák, menstruációs fájdalmak, gyomor- és emésztési problémák esetén, segít a megbénult végtagokon, gilisztaűző.

Gyömbér tea elkészítése:
Használjunk friss lereszelt vagy felkockázott gyömbér-gyökeret a forrázat elkészítéséhez. Forraljunk fel 250 ml vizet, adjunk hozzá a kb. 5cm gyökérből lereszelt gyömbért (1-2 kiskanálnyi) és hagyjuk forrni pár percig percig alacsony lángon, melegen fogyasszuk. Ha szeretnénk ízesíthetjük mézzel is.
Ha esetleg nincsen otthon friss gyömbér gyökerünk, akkor főzetet gyömbérporból is el lehet készíteni: ebben az esetben főzzünk 1 kávéskanálnyi port 2,5dl vízben kb.15 percig, majd szintén melegen fogyasszuk.

Gyömbér SÖR

Miután a rómaiak felfedezték szerelmi hatóerejét, boraikat fűszerezték vele. Angliában és Amerikában gyomornyugtató italokat és sört készítettek belőle.
A gyömbérsör alkoholmentes ital, 1 hét alatt alatt otthon is elkészíthető.
Tegyünk egy kancsóba 1,5 dkg szárított sörélesztőt, 4,5 dl meleg vizet, 2 kávéskanál őrölt gyömbért, 2 kávéskanál cukrot.
Keverjük össze, és lefedve tegyük meleg helyre. Hagyjuk állni egy napon át.
Ez követően 6 napon át minden nap tegyünk bele 1 kávéskanálnyi őrölt gyömbért és 1 kávéskanálnyi cukrot.
A hetedik nap után szűrjük le. Egy nagy tálban 1,2 liter meleg vízben oldjunk fel 75 dkg cukrot, adjuk hozzá 2 citrom levét.
Az elkészített gyömbéres folyadékot és 3 l hideg vizet. Keverjük össze, töltsük üvegekbe, zárjuk le, és legalább 2 napig hagyjuk érni.
A kész gyömbérsör hideg helyen tárolva egy hétig áll el.

Gyömbér doTERRA illóolajat megtalálod a webshopomban >>> Kattints ide!

Csodaszép napokat kívánok!
Namaste: ASTÁ

Acél Strähle Ágnes/ASTÁ

életsegítő, tisztánlátó médium, tarot, doTERRA (független) terméktanácsadó, a Lélek Iskolája alapítója

EGYÉNI SEGÍTÉS telefonon és interneten is!
Facebook: ASTÁ – Acél Strähle Ágnes | E-mail: asta@namasta.hu | Skype: acel.agnes
Weboldal: namasta.hu | Webshop: astabolt.hu | Hírlevél feliratkozás!

További cikkek – Október

Ásványokkal a Fejfájás és a Migrén ellen

A fejfájás vagy migrén nagyon kellemetlen dolog, ami megkeserítheti az adott napunkat, ezért érdemes kísérleteznünk és a felfájás csökkentésére segítségül hívnunk az ásványokat is.

Citrom Illóolajjal a stressz ellen

Mint a citrusfélékről általában a doTERRA Citrom illóolajról is elmondhatjuk, hogy energetizáló, élénkítő, kedély javító és hangulatemelő hatással rendelkezik, ami a borongós őszi, téli napokon nagyon is hasznunkra válhat.

Lép és Hasnyálmirigy problémák lelki okai

A lép egy olyan szerv, amely a vér immunsejtjeinek termelésében és fenntartásában segédkezik. Közvetlenül a hipotalamuszhoz, a csecsemőmirigyhez és az inzulintermelésért felelős hasnyálmirigyhez kapcsolódik…

Fejfájás és Migrén Lelki Okai

A fejfájásnak számos oka lehet. Például kényszerítem magamat arra, hogy valamilyenné váljak, vagy valamit megtegyek. Mentálisan túl erősen próbálok valamit elérni, vagy rögeszmésen az esetlegesen bekövetkezhető dolgokra koncentrálok…

Lép és Hasnyálmirigy Gyógynövényei

A lépnek fontos szerepe van az immunrendszer működésében és a vérsejtek életciklusában, de vérképző szervként is funkcionálhat szükség esetén….

Ajurvéda szerint az Október

Október a Léphez és a Hasnyálmirigyhez kötődő hónap. A távolabb keleti gyógyászatban a lép és a hasnyálmirigy egyben kezeltetik, valószínűleg a fizikai közelségük miatt…

Gyömbér az ARC és HAJ ápolásban

Az arc és hajápolásban is kihasználhatjuk a gyömbér felmelegítő és élénkítő tulajdonságait, ugyanis kiválóan képes megtisztítani és stimulálni a bőrfelületet, fokozza a vérkeringést és melegítő hatásának köszönhetően képes méregteleníteni is a bőrünket.

A Gyömbér ILLÓOLAJként is sokoldalú

Aromája csípős, fűszeres, földes és édes. A növény gyógyhatása gyökerének illóolajában rejlik, mely csökkenti a nyálkahártyák irritációját. Gyulladáscsökkentő, görcsoldó, fájdalomcsillapító hatású…

Gyömbéres Tippek/Receptek

Egy isteni gyömbéres köret: Tegyünk bébi répát egy tepsibe (természetesen lehet sima répa is, csak azt célszerű felaprítani kicsit), nyomjunk rá 1-2gerezd fokhagymát és reszeljünk rá friss gyömbért…

Az Ajurvéda és a GYÖMBÉR

Láthatjuk, hogy az ajurvédában (az indiai gyógyászatban) a gyömbér egy több ezer éve használt vírus- és baktériumölő növény, természetes antibiotikum, ami számtalan vírus félét képes megölni…

A kínai gyógyászat és a GYÖMBÉR

A kínai gyógyászat szerint a gyömbér szélsőséges jin növény, vizes, ezért nagy jang tűzzel rendelkezik, ezért a test legmélyére is eljut. Jin természete szétoszlat minden lerakódást, csomót, görcsöt, fájdalmat…

A Testet és Lelket harmonizáló GYÖMBÉR

A gyömbér az egyik legjobb házi gyógyszer! Gyógyhatását tekintve a legrégebben használt növény. A Távol-Keleten több ezer éve alkalmazzák mint gyógy- és fűszernövényt…

Az ŐSZi időszak a Hagyományos Kínai Orvoslás (HKO) szerint

A szervezet az egyre hűvösebb őszi idő mellett is meg akarja tartani testhőmérsékletét, erre persze ilyenkor több energiát kell fordítania, figyeljünk oda arra, hogy ezt a munkát olyan ételekkel is támogassuk, amelyek energiát adnak a szervezetnek…

Lépünket és hasnyálmirigyünket támogató mudrák

Az összpontosító erő a kínai öt elem tana szerint a föld elemhez tartozik, amely a gyomor, a lép és a hasnyálmirigy energiájáért felelős. A Rudra-mudra erősíti a föld elemet és annak szerveit…